10 wad nowych laptopów

Posted on Posted in Bez kategorii

Jak większość z nas wie dzisiejszy rynek zalewany jest tandetną chińszczyzną. Niestety, nikt nie jest w stanie się przed tym uchronić. Można jednak jeszcze wyłowić spośród produktów dostępnych na rynku tak zwane „perełki”. Czy są wśród nich nowe laptopy? Otóż – NIE. Przynajmniej takie do dwóch, dwóch i pół tysiąca złotych zdecydowanie nie są perełkami.

Dlaczego? Poniżej 10 powodów, dla których naszym klientom odradzamy zakup nowych laptopów, chociaż i takie „dla upartych” mamy w swojej ofercie.

  1. Świat idzie w stronę miniaturyzacji, a co się z tym wiąże – mniejsze podzespoły, węższe ścieżki na płycie głównej – mniejsza trwałość. Nie zdziwcie się, kiedy wasz laptop „umrze” zaraz po gwarancji. Jest to całkiem normalne. Jeśli tak się nie stało w waszym przypadku – gratulujemy 🙂
  2. Nowe laptopy pozbawione są wlotu powietrza – nie mylić z wylotem (o czym szerzej w naszym w poście Sposób na ulepszone chłodzenie laptopa), a co się z tym wiąże na płycie głównej panują wyższe temperatury wskutek niewłaściwego doprowadzania świeżego powietrza. Stosowana cyna bezołowiowa szybciej kruszeje, a to kończy się różnymi usterkami waszego notebooka.
  3. Nie słyszysz jak wentylator pracuje w Twoim laptopie? Masz PASYWNE chłodzenie, co jeszcze gorzej świadczy o Twoim laptopie. Nie masz aktywnego chłodzenia = twój komputer pobiera mało mocy = Twój komputer jest mało wydajny = stanowczo za niego przepłaciłeś…
  4. Procesory w nowych laptopach są WLUTOWANE, co oznacza, że chcąc ulepszyć swój laptop musisz…. KUPIĆ INNY. W laptopach kilkuletnich możesz wymienić procesor, gdyż znajdował się on w gnieździe. I wcale nie trzeba wydawać na to kilka tysięcy złotych.
  5. Zwróć uwagę, że nowe laptopy do około 3 tysięcy złotych w nazwie procesora zawierają bardzo fałszywą literkę „U” (co w wolnym tłumaczeniu oznacza – udaje, że działa :). Oznacza to ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ – Twój laptop posiada bardzo mało wydajny procesor zaadaptowany ze smartfona lub tabletu! Pobiera bardzo mało mocy, więc jak ma pracować zadowalająco? Inaczej mówiąc laptop z literką „U” w nazwie procesora to po prostu większy tablet! Nawet jeśli jest to Intel Core i7!
  6. Doinformuj się, czy aby nowy laptop, który chcesz kupić nie posiada WLUTOWANEJ kości pamięci i czy posiada dodatkowy slot na pamięć. Jeśli nie, cóż…. bez komentarza.
  7. Nowe laptopy dosyć, że posiadają mało wydajne procesory, są ograniczane przez bardzo obciążający je system. Producenci laptopów dodają również swoje autorskie aplikacje, z których rzadko się korzysta, a które niepotrzebnie obciążają komputer. Problem byłby rozwiązany, gdyby dało się dokupić do niego starszą wersję systemu, ale niestety… jest to niemożliwe przez wszelkiego typu blokady producenta przed instalacją innych systemów oraz celowy brak wsparcia technicznego.
  8. Używasz na przykład zewnętrznego modemu 3G, który nagle w nowym laptopie przestał Ci działać? To niekoniecznie jest jego usterka! Najnowszy obecnie system cały czas jest naprawiany i wypuszczane jest mnóstwo aktualizacji, które powodować mogą mnóstwo różnych problemów takich jak niedziałające zewnętrzne urządzenia.
  9. Przy reinstalacji systemu w nowym laptopie (zdarzyło nam się to na przykładzie klienta) brakowało sterowników do: USB, touchpada i jeszcze wielu innych. Jak więc zainstalować system? Zwykły użytkownik, który nie zna skrótów klawiszowych do operowania w systemie tego nie zrobi. Dzwoniliśmy w tej sprawie na infolinię producenta, jednak konsultant potwierdził naszą rację i przeprosił, że nie ma na to wpływu :).
  10. Czy warto wspominać o drogich częściach zamiennych dedykowanych do nowych modeli laptopów?

 

PODSUMOWUJĄC

Jeśli chcesz kupić nowego laptopa dwa razy się zastanów oraz popytaj o poradę eksperta. Mówię – EKSPERTA, a nie doradcę w sklepach sieciowych nastawionych na jak największy obrót. Poczytaj opinie na branżowych portalach, zapytaj specjalistę w swoim mieście, do którego masz zaufanie. Jeśli możesz to unikaj nowych laptopów (no chyba, że masz ok. 5 tysięcy złotych wtedy możesz mieć trochę wydajniejszy komputer, choć dalej z wadami). Jeśli szukasz laptopa na prezent, a ogranicza Cię budżet, również i na to jest lekarstwo. Ale o tym w następnym poście, w którym postaramy się rozjaśnić trochę to „czarnowidztwo” :).

Jeśli nie wiesz jakiego laptopa kupić lub czy laptop, który Ci się podoba będzie dla Ciebie odpowiedni napisz do nas – odpowiemy na każdego maila :). Skorzystaj z formularza kontaktowego klikając TUTAJ.

Centrum Multimedialne – zawsze w centrum

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this page

One thought on “10 wad nowych laptopów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *